Uloterapia to jedna z form apiterapii polegająca na wejściu do domku z pszczołami odgrodzonymi siatką. Powietrze wychodzące z ula ma bowiem nie tylko cudowny zapach, ale i cudowne właściwości!
1. Powietrze ulowe. Ogrom zapachów wydzielanych przez ul to feromony pszczele, których znajdziemy kilka rodzajów. Inne feromony wydzielają robotnice, a inne sama matka. Części lotne feromonów to frakcje wonne olejków eterycznych, które w miodzie nie występują. Sporo z nich jest bowiem wcześniej odparowywane. Wśród tych frakcji znajdują się: – geraniol, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze; – nerol – olejek, który znajduje się także w kwiecie pomarańczy – ma działanie antydepresyjnie, uspokajająco. W samym powietrzu ulowym znajduje się ponad 60 substancji lotnych!!! Znajdziemy w nim także składniki żywic z propolisu, które się utleniają.
2. Teoria biopola. Wg niej każdy organizm wytwarza swoiste biopole. Biopole rodziny pszczelej jest silniejsze niż człowieka, ale jednocześnie jest z nim kompatybilne. Stąd to niesamowite uczucie spokoju, które towarzyszy nam podczas pobytu z pszczołami. Biopole to fale elektromagnetyczne Alfa o częstotliwości 12 Hz. Służy pszczołom do wytwarzania systemu bioenergoinformacyjnego. W trakcie badań bioradiologicznych stwierdzono, że w ulu to strefy energii, których wyodrębniono aż siedem. Cztery z nich mieszczą się w gnieździe, a 3 poza nim. Stąd stwierdzenie, że 60 cm od ula pszczoły także wytwarzają specjalne biopole. Dlatego warto w domku do uloterapii leżeć zamiast siedzieć. Biopole wspaniałe pomaga podczas leczenia schorzeń nerwowych.
3. Mikrodrgania pszczół wahają się w granicach od 8 do 14 MHz i są różne dla każdej pszczelej rodziny. U człowieka amplituda drgań to 11-12 MHz. Działa to w obie strony. Z jednej wpływa na człowieka. A z drugiej strony człowiek może wpływać na pszczoły. Dlatego będąc w domku do uloterapii nie należy uderzać, stukać ani hałasować. Wskazania do zastosowania uloterapii Z uloterapii powinny korzystać zwłaszcza osoby, którym dokucza: - bezsenność, - przewlekłe zmęczenie, - choroby układu nerwowego (np. zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, niedowład, porażenie mózgowe), - choroby układu moczowego (np. zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie nerek), - choroby reumatyczne, - choroby serca, podwyższone ciśnienie krwi, zmniejsza duszności, pozwala zniwelować przykre dolegliwości pozawałowe i zadyszkę, - choroby układu oddechowego (np. częste infekcje dróg oddechowych, przewlekłe zapalenia zatok, płuc, astma oskrzelowa, - chroniczny ból głowy, częste migreny, - depresja, napięcie i stres, - alergie. Ile powinna trwać uloterapia? Sesja uloterapii może trwać od 10 minut do kilkunastu godzin, najczęściej 60 minut (w ulo-domkach można na przykład spać). Efekty terapii można odczuć w różnym czasie. Zarówno od razu w przypadku bezsenności, jak i kilku seansów, gdy dokuczają problemy ze strony układu oddechowego. Jak się przygotować do uloterapii? Aby sesja uloterapii przyniosła maksimum korzyści, ale i nie zakłóciła spokoju pszczół, bardzo ważne jest, by: - nie zabierać ze sobą telefonów ani innych urządzeń elektronicznych, - przed wejściem do apidomku nie należy używać perfum czy dezodorantów, ponieważ pszczoły, które mają bardzo dobry węch, muszą czuć cały czas królową, która wydziela feromony, - nie hałasować, nie mówić głośno, nie pukać i w żaden inny sposób nie niepokoić pszczelej rodziny, - zabrać ze sobą poduszkę, kocyk i na przykład książkę.
Shopping Cart